admin بدون دیدگاه

دستگاه برش و تراش CNC یکی از اختراعات مهم بشر است که برای برش در سطح مواد مختلف استفاده می‌شود و چوب نیز به عنوان یکی از مصالح پرمصرف انسان‌ها توسط این دستگاه برش داده می‌شود.

از پیدایش بشریت تاکنون، چوب بخش مهمی از زندگی انسان‌ها را تشکیل داده است و با وجود پیشرفت در قسمت‌های مختلف علمی و عملی، هنوز هم چوب و محصولات چوبی در زندگی انسان‌ها نقش دارند. در ابتدا چوب به عنوان سوخت اولیه استفاده می‌شد و به‌مرورزمان نقش آن عوض شده و کارهای سخت‌تر و پیچیده‌تری به کمک چوب انجام می‌گیرد.

برش و تزئین چوب و ام دی اف

در حال حاضر در بسیاری از کشورهای دنیا از چوب و محصولات چوبی مانند ام دی اف برای طراحی دکوراسیون استفاده می‌شود. به‌عنوان‌مثال، کابینت آشپزخانه، کمد دیواری، میز تلویزیون، میزهای ریاستی، مبلمان منزل و سایر تجهیزات مشابه با استفاده از چوب و ام دی اف ساخته می‌شوند. چوب بسیار سبک بوده، قابلیت رنگ‌آمیزی دارد، طول عمر بالایی دارد، به‌راحتی جابجا می‌شود و به‌سادگی می‌توان نقش‌های مختلفی بر روی آن اجرا کرد؛ به همین دلیل بیشتر سازندگان استفاده از چوب و ام دی اف را ترجیح می‌دهند.

اما سطح چوب بسیار ساده است و طراحان مایلند که طرح‌های مختلف و جذاب خود را بر روی آن پیاده کنند. در زمان گذشته از تکنیک‌های مثل منبت برای ایجاد نقش بر روی محصولات چوبی و ام دی اف استفاده می‌کردند، اما امروزه با ظهور دستگاه‌هایی مثل دستگاه CNC این کار به‌سادگی انجام می‌شود و جزئیات ریز طرح نیز پیاده می‌شود.

دستگاه CNC بسیار حساس و هوشمند بوده و می‌تواند سخت‌ترین طرح‌های ممکن را اجرا کند، اما ساخته‌های دست بشر دقت کمتری دارند و معمولاً زیبایی ظاهری جالبی ندارند. دستگاه CNC این قابلیت را دارد که سطح مواد مختلف را تغییر دهد، به همین دلیل چوب به عنوان یکی از گزینه‌های آن انتخاب می‌شود.

در این بخش به استفاده از دستگاه CNC در برش چوب و ام دی اف خواهیم پرداخت و برای دریافت جزئیات دستگاه و قیمت آن می‌توانید به سایت سیمای شهر یا پاورکم (powercam.ir) مراجعه کنید.

دستگاه CNC چوب و ام دی اف

دستگاه CNC چوب و ام دی اف یک دستگاه برش CNC است که برای انواع اشیاء چوبی استفاده می‌شود و می‌تواند طرحی‌های مختلفی بر سطح آن ایجاد کند. دستگاه CNC چوب تراش می‌تواند در محورهای مختلف دکارتی حرکت کند و با چرخش در محورهای X، Y و Z طرح‌های ۳D زیبا ایجاد می‌کند.

در دستگاه CNC چوب و ام دی اف می‌توان قسمت‌های مختلف پروژه را در فرمت CAD و در طی یک برنامه دیجیتالی به سیستم داد و دستگاه نیز به‌طور خودکار اقدام به چرخش قسمت CNC می‌کند و درنهایت یک پروژه برش داده شده تحویل می‌دهد.

اساس کار در همه دستگاه‌های CNC تقریباً یکسان است و با دریافت اطلاعات پروژه در قسمت ورودی، کار دستگاه نیز شروع می‌شود و به‌صورت کار بر روی سطح پروژه خود را به پایان می‌رساند. در دستگاه CNC چوب و ام دی اف کمترین نقش اپراتور وجود دارد و میزان خطای انسانی به حداقل می‌رسد.

استفاده از دستگاه CNC چوب و ام دی اف در پروژه‌های مختلف

دستگاه CNC چوب و ام دی اف در پروژه‌های مختلفی به کار برده می‌شود و بسته به نوع چوب استفاده شده می‌توان کارایی آن را تغییر داد. همان‌طور که در بالا ذکر شد، کارایی مختلفی می‌توان از چوب انتظار داشت و هرکدام از این قابلیت‌ها نیاز به یک طراحی منحصربه‌فرد دارند، بنابراین با دستگاه CNC می‌توان طرح دلخواه خود را بر روی آنها اجرا کرد.

میز کامپیوتر و رایانه با استفاده از چوب افرا اگر به ساختمان یا مجتمع‌های تجاری و اداری مختلف توجه کرده باشید متوجه خواهید شد که کامپیوتر و میز کامپیوتر یکی از اجزای اصلی آنها به شمار می‌رود. این میزها علاوه بر کامپیوتر برای نگه داشتن تجهیزاتی مثل دسکتاپ یا لپ‌تاپ، چاپگر و اسکنر استفاده می‌شوند.

بیشتر طراحان دکوراسیون ترجیح می‌دهند که طراحی میز و رنگ آن را متناسب با دکوراسیون محل انتخاب کنند. به همین دلیل از دستگاه CNC چوب و ام دی اف استفاده کرده و نقش‌های متنوعی بر روی آن ایجاد می‌کنند. البته از دستگاه CNC برای طراحی و برش پایه‌ها نیز استفاده می‌شود.

طراحی آشپزخانه و تجهیزات آن اگر به مناطق روستایی سفر کرده باشید و در آنجا مهمان یکی از اهالی روستا شده باشید، لذت استفاده از قاشق، کاسه، و ظروف چوبی را تجربه کرده‌اید. یک دستگاه برش CNC می‌تواند بهترین انتخاب برای تجربه کردن این لذت باشد.

به کمک دستگاه CNC چوب و ام دی اف می‌توانید از یک قطعه چوب بزرگ بی‌مصرف لوازم خانگی موردنظر خود را بسازید. درواقع زمانی که این قطعه چوب را در ورودی دستگاه CNC قرار می‌دهید، می‌توانید طرح دلخواه خود را تعریف کنید و روند تولید قاشق، ظرف یا گلدان دوست‌داشتنی خود را مشاهده کنید. بدین ترتیب می‌توانید از تجهیزات چوبی به‌دردنخور خود استفاده کرده و لوازم تزئینی دلخواه خود را درست کنید.

صندلی چوبی روستایی تصور نشستن در یک تراس خانه روستایی و استفاده از فضای اطراف حس زیبایی است که می‌توان به‌راحتی آن را برای خود تصور کرد. همان‌طور که در بالا ذکر شد، دستگاه برش CNC ضمن توانایی برش، توانایی ایجاد طرح‌های مختلف را دارد. درنتیجه می‌توانید از یک دستگاه CNC کمک گرفته و یک صندلی راحتی مناسب خود درست کنید. البته استفاده از دستگاه CNC چوب و ام دی اف فقط محدود به محصولات خانگی نمی‌شود و می‌توان به تولید عمده این محصولات مشغول شد.

تولید زیورآلات چوبی و دکوراسیون ایجاد قطعات چوبی زیبا به شکل سر گوزن شمالی یا تولید زیورآلات تزئینی نمونه دیگری از هنرنمایی دستگاه CNC چوب و ام دی اف است که می‌توان از آن برای طراحی دکوراسیون محل زندگی خود استفاده کرد.

قیمت دستگاه CNC چوب و ام دی اف

دستگاه‌های CNC چوب و ام دی اف انواع مختلفی دارند و در هرکدام تجهیزات مختلفی به کار برده می‌شود؛ به همین دلیل قیمت این دستگاه‌ها متغیر است و نمی‌توان قیمت ثابتی برای آنها در نظر گرفت. اصولاً قیمت این تجهیزات تابع تغییر نرخ ارز در بازار می‌باشد و باید قیمت آنها را به‌صورت لحظه‌ای دریافت کرد.

برای اطلاع از قیمت دقیق دستگاه CNC چوب و ام دی اف می‌توانید به سایت‌های سیمای شهر و یا پاورکم (powercam.ir) مراجعه کنید و قیمت دقیق و لحظه‌ای آنها را دریافت کنید.

کلیدواژه‌ها: دستگاه‌های CNC چوب و ام دی اف، دستگاه CNC در نجاری، قیمت دستگاه‌های CNC چوب و ام دی اف، سیمای شهر، پاورکم، دستگاه CNC منبت‌کاری، تزئین و طراحی چوب

 

استفاده از دستگاه CNC در نجاری و طراحی چوب
۵ (۱۰۰%) ۴ votes

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *