admin بدون دیدگاه

هنگام خرید دستگاه برش لیزر باید چه مواردی از فروشنده بخواهیم؟

خرید دستگاه برش لیزر با توجه به اینکه دستگاه برش لیزر به عنوان یک دستگاه پیشرفته و گران قیمت شناخته می‌شود، اغلب تعداد افرادی که بدون داشتن اطلاعات قبلی برای خرید دستگاه برش لیزر اقدام می‌کنند بسیار کم است و معمولاً در اندازه‌های مختلف در مورد این دستگاه اطلاعات دارد. اما این موضوع نمی‌تواند وظیفه یک فروشنده در توضیح دادن این دستگاه‌ها و مشخص کردن وضعیت آنها برای مشتریان خود کمتر کند.

تنوع بالا در مدل‌های مختلف این دستگاه‌ها و همچنین داشتن بخش‌های مختلف باعث شده است که حتی افراد دارای کارگاه‌های قدیمی نیز با همه آنها آشنایی نداشته باشند و از فروشنده‌ها و تولیدکنندگان این دستگاه‌ها بخواهند که در مورد دستگاه است موردنظر توضیح دهند.

خرید دستگاه برش لیزر

اینکه دستگاه به چه شکلی عمل می‌کند، قدرت لیزری آن در چه سطحی است، مواد قابل برش با آن دستگاه، شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش و همینطور آموزش کار با دستگاه مواردی هستند که هنگام خرید دستگاه برش لیزر باید از فروشنده به منظور توضیح دادن آنها درخواست کنیم. به همین دلیل در این مطلب قصد داریم این موارد را به شکل وسیع‌تر و با توضیحات بیشتر معرفی کنیم

قابلیت‌های دستگاه برش لیزر را به ما توضیح دهد

خرید دستگاه برش لیزر بدون داشتن آشنایی نسبت به کارایی و قابلیت‌های آن، بزرگ‌ترین اشتباه ممکن در خرید یک دستگاه گران قیمت است. به احتمال زیاد اگر به تبلیغات شرکت‌های مختلف توجه داشته باشید، اغلب آنها این دستگاه‌ها را به عنوان ابزاری برای برش مواد با درجه سختی مختلف معرفی می‌کنند که امکان تغییر قدرت لیزر را در اختیار اپراتور قرار می‌دهد و اپراتور به دلخواه خود می‌تواند برای مواد مختلف از این ابزار استفاده کند.

اما ما به عنوان یک شرکت فعال در این زمینه، به شما اعلام می‌کنیم که این موضوع بیشتر تبلیغاتی بوده و قابلیت دستگاه بسیار مهم است. دستگاه‌های برش لیزری تنها به یک ابزار و یا نازل لیزر ختم نمی‌شوند و بخش‌های مختلفی در عملکرد آن‌ها مؤثر هستند.

به عنوان مثال، نرم افزار کنترل دستگاه، نرم افزار طراحی، محورهای دستگاه و سایر بخش‌های حرکتی آن مواردی هستند که هنگام خرید دستگاه برش لیزر لازم است به آنها توجه داشته باشید. در حقیقت انتخاب و خرید شما باید با شناخت نسبت به سطح انتظار خود و همچنین قابلیت‌های دستگاه صورت گیرد.

در مورد قدرت لیزر دستگاه توضیح دهد

قدرت لیزر دستگاه قابل تغییر است می‌توان آن را به شکل‌های مختلفی به کار گرفت! بسیار خوب قبول! اما زمانی که به یک شرکت برای خرید دستگاه برش لیزر مراجعه می‌کنید، این وظیفه از شرکت فروشنده ساخته نیست که در مورد قدرت لیزر دستگاه برای شما توضیح دهد.

قدرت لیزر این دستگاه‌ها به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد حتی تیوب لیزر نیز در این توانایی تاثیرگذار است. تغییر تعداد وات لیزر و یا تغییر تیوب لیزر در نهایت منجر به تغییر کیفیت اشعه لیزر می‌شود که حتی ممکن است با کارایی شما همخوانی نداشته باشد.

بنابراین قبل از اینکه قرارداد خرید دستگاه برش لیزر را ببندید و هزینه آن را پرداخت کنید، از فروشنده بخواهید که با ذکر دلیل و با عنوان کردن مشخصات دقیق دستگاه، در مورد قدرت لیزر آن به شما توضیح دهد و حتی تأثیر آن بر روی مواد مختلف را نیز معرفی کند.

البته شما به عنوان خریدار حق تنبلی و کوتاهی در این مورد را ندارید و باید از قبل در منابع اینترنتی مختلف، در مورد این دستگاه‌ها تحقیق کرده باشید. تحقیق وسیع شما به همراه توضیح فروشنده می‌تواند گزینه‌ی انتخابی شما را برای خرید دستگاه توجیه کند.

در مورد موادی که می‌توانیم برش دهیم توضیح دهد

ما اگر دستگاه لیزر را به عنوان یک دستگاه همه کاره معرفی کنیم، اشتباه کردیم! اگر این دستگاه را به عنوان یک دستگاه برای برش همه مواد معرفی کنیم! اشتباه کردیم و حتی اگر آن را برای برش نمونه‌های مختلف با ویژگی‌های متفاوت معرفی کنیم! باز هم اشتباه کردیم.

دستگاه برش لیزری یک ماشین بسیار قوی است که در یک حوزه خاص می‌تواند عملکرد فوق العاده ای داشته باشد و برش‌های دقیق و با جزئیات بیشتر انجام دهد. اما در نهایت به این جمله خواهیم رسید که دستگاه برش لیزر از یک نور قوی استفاده می‌کند که امکان سوزاندن و تبخیر مواد مختلف را فراهم می‌کند.

با این وجود، لیزر استفاده شده کماکان همان نور با طیف‌های مختلف است که امکان جذب، انعکاس و انتشار آن توسط مواد مختلف وجود دارد. بنابراین اگر بخواهیم بدون داشتن مطالعه، این دستگاه را در مورد مواد مختلف به کارگیریم، مشکلات کارگاه ما بیش از حد تصور خواهد بود.

بنابراین هنگام خرید دستگاه برش لیزر علاوه بر مطالعه کاتالوگ دستگاه، از فروشنده بخواهید که در مورد موادی که می‌توانید با آن برش دهید توضیح دهد و شرایط بهینه آن را به شما معرفی کند. این موضوع و این آموزش، علاوه براینکه بازدهی کار با دستگاه را بالا می‌برد، از لحاظ ایمنی کارگاه نیز مفید است

شرایط گارانتی و خدمات پس از فروش را ذکر کند

گارانتی و خدمات پس از فروش در خرید دستگاه‌هایی که هزینه بالایی دارند و دسترسی به تکنولوژی آنها در داخل کشور محدود است، بسیار مهم است و می‌تواند هزینه‌های جاری یک کارگاه یا شرکت را به طرز چشمگیری کاهش دهد. بعد چه بخواهیم و چه نخواهیم! یک دستگاه به هر اندازه که قوی و محکم باشد! یک عمر مفید دارد که بالاخره به پایان خواهد رسید.

از سوی دیگر کار کردن با این دستگاه‌ها با شرایط مختلفی مواجه می‌شود که نیاز به تعمیر و نگهداری در آنها را افزایش می‌دهد. این موضوع یعنی شما به گارانتی و خدمات پس از فروش نیاز خواهید داشت.

شرکت‌های فروشنده دستگاه برش لیزر در ایران عمدتاً از دستگاه‌های دست دوم و استوک استفاده می‌کنند که پس از آماده سازی، و تعیین گارانتی و خدمات پس از فروش، به فروش می‌رسانند.

قرار دادن گارانتی و خدمات پس از فروش برای این دستگاه‌ها می‌تواند این معنی را برساند که دستگاه مورد نظر سالم بوده و آن شرکت به این دستگاه اطمینان دارد. به همین دلیل هنگام خرید دستگاه برش لیزر توجه ویژه‌ای به بحث گارانتی و خدمات پس از فروش داشته باشید هرگز آن را به بحث مالی ارتباط ندهید. زیرا گارانتی می‌تواند بسیاری از حقایق دستگاه را برای شما روشن کند.

اگر هنوز هم در رابطه با خرید دستگاه برش لیزر و نحوه آشنایی با آنها تردید دارید، با ما در تماس باشید.

 

 

خرید دستگاه برش لیزر
لطفا به این مطلب امتیاز بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *