دستگاه برش لیزر

دستگاه سی ان سی

دستگاه چلنیوم

  • اصفهان - بلوار ارغوانیه - ارغوانیه 17 - پلاک 16
  • 35131-031

دستگاه برش لیزر

دستگاه سی ان سی

دستگاه چلنیوم

دستگاه سی ان سی

دستگاه سی ان سی

دستگاه سی ان سی برای مصارف متفاوتی استفاده میشود که شامل مواردی همچون برش و هاشور بر روی انواع چوب و همچنین  انواع فلزات می باشد.

پیاده سازی و اجرای لوگو های مراکز و طرح های تبلیغاتی بر روی انواع چوب های ام دی اف از جمله فعالیت های این دستگاه ها خواهد بود. در زمینه مشاغل دکوراسیون داخلی و دکوراسیون های خارجی نیز از مصارف بالایی برخوردار است .
از دیگر مصارف این دستگاه میتوان به برش برای سنگ و همچنین برش بر روی انواع پیکرهای مجسمه ای اشاره کرد .
دستگاه های CNC از مجموعه دستگاه‌هایی بسیار پر کاربرد در صنعت برش و تراش می باشد.

دستگاه CNC دارای اندازه و ابعاد مختلفی می باشد و در مکان های مختلف صنعتی برای برش و هاشور مورد استفاده قرار میگیرد و در بیشتر مشاغل به کار گرفته می شوند.باید دقت داشت که این نوع دستگاه با توجه به گستره بسیار فراوانی که دارد توانسته یکی از درآمد زا ترین دستگاه ها در بین دستگاه های صنعتی به شمار رود و مشتریان خاص خود را داشته باشد.

دستگاه سی ان سی

دریافت لیست قیمت دستگاههای سی ان سی

CNC چوب

شرکت‌های زیادی در زمینه ارائه خدمات برش CNC چوب فعالیت دارند و محصولات مختلفی از آنها در بازار موجود است. این شرکت‌ها معمولاً به دو شکل فعالیت می‌کنند که برخی از آنها در کارگاههای کوچک و از یک دستگاه سی ان سی خانگی بهره می‌برند و برخی دیگر به سراغ دستگاه‌های بزرگتر رفته و در قالب صنعتی کار می‌کنند. این تفاوت در کار باعث شده است که دیدگاه مردم نسبت به دستگاههای سی ان سی این باشد که عملکرد و مکانیزم کار آنها متفاوت است. اما در این مطلب به شما نشان خواهیم داد که دستگاه CNC چوب چگونه کار می‌کند و چه تفاوتی با دستگاه‌های بزرگ دارد.

دستگاه CNC چوب چگونه کار می‌کند

وقتی که هدف ما درک نحوه عملکرد دستگاه‌های سی ان سی باشد، لازم است که از قطعات آن آشنایی داشته باشیم و بدانیم که هر کدام از آن‌ها تا چه اندازه‌ای بر عملکرد دستگاه تأثیر دارد. در دستگاه CNC چوب، مهم‌ترین ابزار، ابزار برشی است که باعث تغییر نام گذاری آن و اختصاصی شدن دستگاه برای مواد چوبی شده است. این ابزار برشی با استفاده از  محور به جهت‌های مختلف حرکت داده می‌شود و می‌توان به های دوبعدی و سه بعدی را با استفاده از آن برش داد. حرکت محورها تحت تأثیر اسپیندل انجام می‌گیرد

اسپیندل به عنوان یک رابط بین محورها و موتور دستگاه عمل می‌کند و به نوعی سرعت حرکت آن، نوان یکی از نشانه‌های بازدهی و کارایی دستگاه شناخته می‌شود. روشن شدن موتور و تعیین مختصات حرکتی موتورها با استفاده از یک صفحه کنترل انجام می‌گیرد که کاربر می‌تواند مشخصات خود را در این صفحه وارد کند.

بخش هوشمند دستگاه نیز از دو نرم افزار تشکیل شده است. یک نرم افزار آن، نرم افزار کنترل است که در برخی از دستگاه‌ها اختصاصی و در برخی دیگر عمومی است. نرم افزار دیگر، نرم افزار طراحی که با توجه به مدل و شرکت سازنده دستگاه، ممکن است از هر کدام از نرم افزارهای فتوشاپ، کورل دراو یا تری دی مکس استفاده شده باشد. الگوی نهایی توسط نرم افزار طراحی آماده شده و به نرم افزار کنترل انتقال داده می‌شود.

دستگاه سی ان سی

انواع دستگاه سی ان سی

یکی از مواردی که به شناخت ما از انواع مختلف دستگاه سی ان سی کمک می‌کند و باعث می‌شود که ما گزینه انتخابی نهایی خود را با توجه به آن انتخاب کنیم، ابزار برشی است که باعث تقسیم بندی مختلفی برای این دستگاه‌ها می‌شود. برخی از این دستگاه‌ها برای برش بر روی فلزات طراحی شده‌اند و برخی نیز مخصوص شیشه و سنگ هستند. در حقیقت بخش هوشمند این دستگاه‌ها یکسان بوده و تنها ابزار برشی آنها متفاوت است.

دستگاه cnc فلزات

دستگاه سی ان سی فلزات برای برش انواع فلز و آلیاژهای مختلف استفاده می‌شود و معمولاً ابزار برش آنها سنگ فرز یا سنبه حکاکی است. دستگاه‌های فلزات در حوزه‌های مختلف صنعتی و غیر صنعتی مانند تولید قطعات خودرو و تولید قطعات کوچک صنعتی و نیمه صنعتی به کار گرفته می‌شود. این دستگاه‌ها ممکن است در قالب دستگاه‌های رومیزی یا صنعتی استفاده شوند.

دستگاه cnc چوب

زمانی که هدف ما راه اندازی یک کارگاه چوب و مصنوعات چوبی باشد، دستگاه سی ان سی چوب بهترین گزینه ممکن است که در قالب دستگاه‌های رومیزی، دستگاه‌های خانگی و دستگاه‌های برش چوب به فروش می‌رسند. این دستگاه‌ها هم برای برش دادن و هم برای منبت کاری استفاده می‌شوند که نوع منبت کاری آنها در انواع چهار کله، ۸ کله، ۱۲ کله و غیره وجود دارند.

دستگاه cnc سنگ

منبت کاری و حکاکی بر روی سنگ، برش قطعه سنگ‌های بزرگ و کوچک، مجسمه سازی و تولید سنگ نوشته‌ها از جمله کاربردهای دستگاه سی ان سی سنگ است که می‌توانند نقش تزئینی و کاربردی داشته باشند. البته از دستگاه‌های cnc برای حکاکی بر روی سنگ‌های تزئینی نیز استفاده می‌شود.

دستگاه cnc شیشه

اگر تیزترین و دقیق‌ترین دستگاه‌های سی ان سی را به حوزه شیشه و موارد مربوط به آن ربط دهیم، این ارتباط نمی‌تواند اشتباه باشد. زیرا شیشه بسیار سخت و شکننده است و لازم است که از ابزار برشی مناسبی مانند تیغه الماس برای آن‌ها استفاده شود. البته دستگاه‌های سی ان سی لیزر نیز در این مورد کاربرد دارند که انتخاب آنها با توجه به نوع شیشه انجام می‌گیرد.

دریافت لیست قیمت دستگاههای سی ان سی

سی ان سی سنگ

برای کسانی که قصد فعالیت در حوزه تولید مجسمه‌های سنگی و سنگ نوشته‌ها را دارند، دستگاه سی ان سی سنگ یک نعمت بزرگ محسوب می‌شود. این دستگاه‌ها با توجه به قابلیت‌هایی که دارند و توانایی که در برش انواع سنگهای مختلف دارند، قابلیت تولید انواع سنگهای تزیینی و ساختمانی را داشته و می‌توان بهترین استفاده را از آنها برد. ابزار برشی در انواع دستگاه cnc بسیار مهم است؛ به طوریکه هر گونه تغییر در ابزار برشی باعث تغییر کاربری دستگاه می‌شود. امروزه می‌بینیم که تغییر ابزار برشی باعث انتخاب آن دستگاه برای کار در حوزه چوب یا در حوزه فلزات می‌شود.

کلیاتی در مورد سی ان سی سنگ

در مورد دستگاه سی ان سی نکات متعددی دیده می‌شود که برخی از آنها به صورت فنی و برخی نیز به صورت غیر فنی هستند. در مورد مشخصات فنی، مواردی مانند اندازه دستگاه و قابلیت‌های آن، وضعیت ابزارهای مختلف و تأثیر آنها بر کارایی دستگاه و همچنین نحوه استفاده از ابزارها مهم است. برخی از این قابلیت‌ها خود را در قالب تغییرات قیمتی دستگاه نیز نشان می‌دهند.

زمانی که تعداد محورهای دستگاه سی ان سی سنگ تغییر می‌کند، دستگاه مورد نظر آزادی حرکتی بیشتری دارد. به عنوان مثال، دستگاه سی ان سی چهار محوره در برش‌های پیچیده و سخت‌تر، کارایی بالاتری نسبت به دستگاه سی ان سی سه محور و دو محور دارد. همچنین این وضعیت در رابطه با سرعت چرخش اسپیندل نیز وجود دارد هرچه سرعت آن بالاتر باشد، کارایی و بازدهی دستگاه نیز بهتر خواهد بود.

در برخی موارد، مشخصات فنی در نظر گرفته نمی‌شوند و مواردی مانند شرایط فروش دستگاه سی ان سی سنگ همچنین خدمات ارائه شده توسط فروشنده‌ها اهمیت دارد. زمانی که یک شرکت تصمیم می‌گیرد که دستگاه‌های خود را در قالب فروش اقساطی عرضه کند، مطمئناً قیمت دستگاه‌های این شرکت نسبت به حالت معمول بالاتر خواهد بود. حال اگر مسئله گارانتی و خدمات پس از فروش را نیز در نظر بگیریم، گزینه‌های بیشتری برای تغییر قیمت دستگاه و شرایط استفاده از آن مطرح می‌شود.

Top