admin بدون دیدگاه

دستگاه حکاکی لیزری از قابلیت‌های متنوعی برخوردار است و با توجه به ظرفیت اشعه لیزر در آن می‌توان ادعا کرد که دستگاه بسیار خوبی برای کسب درآمد است. بااین‌وجود، هنوز بسیاری از صنعتگران به ظرفیت کامل این دستگاه پی نبرده‌اند؛ و حتی اگر با این دستگاه کار کرده باشند، تنها با یک مدل خاص و برای حکاکی بر روی یک ماده خاص استفاده کرده‌اند. این شیوه اشتباه باعث شده است که دستگاه حکاکی لیزری مظلوم واقع شود و قابلیت‌های آن به خوبی شناخته نشود. اما راه‌های مختلفی برای استفاده ازاین‌دستگاه وجود دارد که بدون هیچ دردسری به کسب درآمد منتج می‌شود.

اگر به مرور قابلیت‌های دستگاه حکاکی لیزری بپردازیم متوجه می‌شویم که می‌توان از آن در صنایع مختلف استفاده کرد و از محصولات آن در بخش‌های متنوعی به کار برد. از طرفی قابل تنظیم بودن شدت اشعه لیزر این امتیاز را نصیب صاحب این دستگاه می‌کند که نسبت به شرایط مختلف منعطف باشد و به خوبی به مشتریان مختلف پاسخ دهد. اما واقعاً این دستگاه چگونه می‌تواند به کسب درآمد کمک کند؟ آیا استفاده از دستگاه حکاکی لیزری در کنار سایر دستگاه‌های می‌تواند به افزایش درآمد کمک کند؟ آیا محصولات این دستگاه می‌توانند مکمل محصولات دیگر باشند؟

برای پاسخ دهی به این سؤالات و همچنین نحوه کسب درآمد از دستگاه حکاکی لیزری، به معرفی قابلیت‌های این دستگاه و نقش آن در صنعت خواهیم پرداخت. پس با ما در سیمای شهر همراه باشید!

حکاکی بر روی فولاد زنگ نزن با استفاده از دستگاه حکاکی لیزری

اگر به وسایل اطراف خود نگاهی بیندازیم می‌بینیم که بیشتر این مواد از فولاد زنگ نزن یا استنلس استیل ساخته شده‌اند. از طرفی اکثر شرکت‌های سازنده این دستگاه‌ها مشخصاتی مانند شماره شناسایی، لوگو شرکت و اطلاعات اضافی دیگری بر روی آنها حکاکی کرده‌اند. اگرچه کاربرد وسیع فولاد زنگ نزن به حوزه هوا فضا برمی‌گردد، اما هود آشپزخانه، اجاق گازهای آشپزخانه، کابینت‌های استیل، قطعات تزئینی خودرو، پروانه کشتی و حتی وسایل معمولی آشپزخانه مانند قاشق و چنگال نمونه‌های معمولی از کاربرد فولاد زنگ نزن در حوزه‌های مختلف است. با نگاهی به این مواد می‌توان پی برد که دستگاه حکاکی لیزری تا چه اندازه می‌تواند کاربرد داشته باشد و زمینه را برای کسب درآمد پایدار فراهم آورد.

دستگاه حکاکی لیزری و سنگ

یکی دیگر از حوزه‌های کاربردی و عمومی دستگاه حکاکی لیزری، حوزه سنگ و سنگ تراشی است. همان‌طور که در مطلب قبلی (دستگاه حکاکی لیزر و کار بر روی سنگ‌های مختلف) عنوان شد، این دستگاه قابلیت کار بر روی انواع مختلف سنگ‌های تزئینی و قیمتی را دارد و می‌تواند نوشته‌های مختلفی شامل اعداد، حروف، نوشته و تصاویر بر روی این سنگ‌های ایجاد کند. این دستگاه برای سنگ‌های گرانیتی و سنگ مرمر ایده آل است و کمترین انحراف را دارید. بنابراین می‌توان بر روی کسب درآمد از طریق حکاکی بر روی نمای داخلی و خارجی ساختمان حساب کرد. البته برای داشتن یک کارگاه کوچک و پردرآمد، می‌توانید بر روی توانایی این دستگاه در حکاکی سنگ‌های قیمتی تکیه کرد و منبع درآمد پایداری ایجاد خواهد کرد.

دستگاه حکاکی لیزری و پلاستیک

شاید بتوان پلاستیک را ماده‌ای پرمصرف بین انسان‌ها و صنعت معرفی کرد و باوجوداینکه تغییراتی در ساختار آنها رخ داده است و واکنش‌های پلیمری بسیاری در آنها ایجاد شده است؛ اما هنوز هم پلاستیک به عنوان یک ماده مهم در جوامع بشری حضور دارد. یکی از موادی که به عنوان پلاستیک شناخته می‌شود و مصرف بالایی نیز دارد، PVC است که در حوزه‌های مختلف استفاده می‌شود. دستگاه حکاکی لیزری این قابلیت را دارد که مواد پلاستیکی و PVC را با دقت بالا حکاکی کند. یکی از کاربردهای این دستگاه که امروزه به وفور استفاده می‌شود، حکاکی بر روی کارت‌های PVC است که در اکثر کارت‌های هوشمند استفاده می‌شود. به نظر شما حضور در بازار کارت‌های هوشمند مانند کارت پایان خدمت هوشمند و کارت ملی هوشمند پیشنهادی بدی است؟

دستگاه حکاکی لیزری و آلومینیوم

ماده آلومینیوم به دلیل مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی و همچنین وزن پایین آن در بخش‌های مختلفی مانند درب و پنجره، قطعات اتومبیل و قطعات هواپیما استفاده می‌شود. از طرفی شرکت‌های سازنده این قطعات دوست دارند که بر روی این محصولات شماره شناسایی و لوگوی شرکت خود را بزنند. از طرفی برخی از قسمت‌های این قطعات باید به صورت محدود حکاکی شود، به طوری که برش کامل در آنها رخ ندهد. دستگاه حکاکی لیزری این امکان را فراهم آورده است که امکان حکاکی این محصولات به صورت سطحی و عمقی فراهم باشد. بنابراین اگر یکی ازاین‌دستگاه‌ها در کارگاه خود دارید، بهترین فرصت برای کسب درآمد در اختیار خواهید داشت و حتی می‌توانید به عنوان یک کارگاه کوچک در کنار شرکت‌های بزرگ‌تر به فعالیت خود ادامه دهید.

چوب و تابلوهای تزئینی

برای کسانی که به دنبال یک کارگاه کوچک و کسب درآمد از طریق دستگاه حکاکی لیزری کوچک را دارند، تولید تابلوهای تزئینی و وسایل چوبی کوچک بهترین گزینه است. مزیت تابلوهای چوبی به این است که همه افراد جامعه از اقشار مختلف به استفاده از آن علاقه دارند و بازار بالقوه مناسبی برای این کار وجود دارد. تابلوهای و دست نوشته‌ها، حکاکی روی ظروف چوبی، حکاکی روی پلاک‌های چوبی و حکاکی روی وسایلی مانند آلات موسیقی چوبی نمونه‌های از کاربرد این دستگاه است که می‌توان از آن به عنوان یک منبع درآمد ثابت استفاده کرد.

اما قصد ایجاد یک کارگاه بزرگ را دارید و می‌خواهید بر روی وسایلی مانند مبلمان منزل، چوب کابینت، پایه صندلی‌ها و مواردی ازاین‌دست کار کنید، به یک دستگاه حکاکی لیزری بزرگ نیاز دارید که قدرت مانور بیشتری دارد و زمان بیشتری می‌توانید کار کنید. هزینه خرید این دستگاه‌ها بیشتر است، اما می‌توانید یک کارگاه بزرگ با سطح درآمد بالا ایجاد کنید.

دستگاه حکاکی لیزری و شیشه

شیشه ماده دیگری است که به کمک دستگاه حکاکی لیزری برش داده می‌شود و می‌توان بر روی آن نوشته ایجاد کرد. البته شیشه انواع مختلفی دارد و حکاکی بر روی آن نیز به اهداف خاصی صورت می‌گیرد، اما موردی که می‌تواند به کسب درآمد منجر شود و اتفاقاً تقاضای بالایی نیز دارد، لوح یادبود آینه‌ای است که به عنوان لوح تقدیر بر روی آنها حکاکی صورت می‌گیرد. برای کسب درآمد از این طریق می‌توانید با ارگان‌های دولتی مذاکره کنید و مشتریان دائمی برای خود پیدا کنید.

علاوه بر موارد فوق، دستگاه حکاکی لیزری در مواد مختلف دیگری مانند آکریلیک و مواد سنتزی نیز کاربرد دارد. برای آشنایی بیشتر با این دستگاه‌ها و شناخت قابلیت آنها در حکاکی بر روی مواد مختلف می‌توانید به وب‌سایت ما مراجعه کنید. برای سفارش محصول و دریافت قیمت آنها با ما در سیمای شهر در تماس باشید.

 

دستگاه حکاکی لیزری چگونه می‌تواند به کسب درآمد کمک کند؟
۵ (۱۰۰%) ۱ vote

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *