admin بدون دیدگاه

معرفی دستگاه چلنیوم

دستگاه چلنیوم به یک دستگاه شناخته‌شده در صنعت تبلیغات تبدیل شده است و امروزه بسیاری از صاحبان صنایع به استفاده از این پدیده مدرن روی آورده‌اند. اما چه چیزی تا این حد دستگاه‌های چلنیوم را محبوب کرده است؟ آیا قیمت دستگاه چلنیوم مانعی برای خرید آن نیست؟ انواع مختلف دستگاه کدم‌اند و کدام‌یک از آنها قابل استفاده برای ما هستند؟ این چند سؤال و چندین سؤال دیگر در مورد دستگاه‌های چلنیوم مطرح می‌شود و اتفاقاً قابلیت‌های دستگاه باعث شده است که به اکثر این سؤال‌ها جواب داده شود و فرد مطرح کننده سؤال نیز قانع شود.

استفاده از تابلوهای برجسته در خیابان‌های بزرگ، سطح دیوار شرکت‌ها و سردر مغازه‌ها و فروشگاه پدیده جدیدی نیست و شاید اولین نسل تابلوها به این صورت بوده‌اند. اما با ظهور دستگاه‌های چلنیوم یک روش جدید به تولید این تابلوها وارد شده است که ضمن رعایت اصول زیبایی‌شناختی، تبلیغات را به بهترین شکل انجام می‌دهند. موارد زیادی در مورد دستگاه‌های چلنیوم مطرح می‌شود که پاسخ‌دهی به آنها خالی از لطف نیست. پس با ما همراه باشید!

چرا دستگاه چلنیوم؟

پرتکرارترین سؤالی که مخاطبان در مورد دستگاه‌های چلنیوم می‌پرسند، چرایی استفاده از این دستگاه است. این دستگاه قابلیت‌های متعددی دارد و حروف چلنیوم ایجادشده توسط آن دارای کیفیت بسیار بالایی هستند و این موضوع به دیده شدن و خوانایی آنها کمک می‌کند. برای مطالعه کامل در مورد قابلیت‌ها و مزایای دستگاه چلنیوم می‌توانید به پست‌های قبلی مراجعه کنید اما در کل برخی خصوصیات چشمگیر این دستگاه عبارت‌اند از:

  • قابلیت ساخت حروف الفبای مختلف: این قابلیت دستگاه باعث می‌شود که امکان استفاده از آن در مناطق مختلف جغرافیایی فراهم باشد.
  • ساخت تابلوهای خوانا و تأثیرگذار: حروف ایجادی توسط دستگاه چلنیوم بسیار واضح هستند و از فواصل دورتر دیده می‌شوند. در ضمن این تابلوها تحت تأثیر روز یا شب قرار نمی‌گیرند و به‌راحتی خوانده می‌شوند.
  • ایجاد نوشته‌های سه‌بعدی: تفاوت بزرگ دستگاه چلنیوم با دستگاه چاپ بنر و پوسترهای تبلیغاتی، ایجاد نوشته‌های سه‌بعدی است که نمای بسیار جالبی به تابلو می‌دهند و تأثیرگذاری خوبی دارند. این خصلت باعث می‌شود که از زوایای مختلف امکان خواندن محتویات تابلو فراهم باشد.
  • استفاده از نور درون حروف چلنیوم: حروف چلنیوم به صورت کانال‌های توخالی ساخته می‌شوند و این موضوع امکان استفاده از لامپ‌های LED یا چراغ‌های نئون را در آنها فراهم می‌کند. در ضمن استفاده از روپوش آکریلیکی در قسمت رویی حروف باعث دیده شدن بهتر آنها در شب می‌شود.

دستگاه چلنیوم چگونه کار می‌کند؟

دستگاه حروف ساز چلنیوم قابلیت ساخت انواع تابلوهای تبلیغاتی را دارد و می‌تواند از قطعات آلومینیومی؛ آکریلیک یا حتی پلاستیکی برای ساخت حروف چلنیوم استفاده کند. درواقع می‌توان گفت که هنگام انتخاب نهایی، گزینه‌های متعددی در اختیار خواهید داشت که انتخاب هرکدام از آنها تابع عوامل مختلفی است. اولین مؤلفه انتخاب دستگاه چلنیوم، تابلوهای دوطرفه هستند. این تابلوها باید از دو طرف به‌خوبی دیده شوند و حروف آنها قابل‌تفکیک باشند. در این نوع دستگاه‌ها می‌توان از رنگ‌های استاندارد یا سفارشی استفاده کرد که بستگی زیادی به محیط و طراحی اطراف آن دارد.

یکی دیگر از مواردی که انتخاب دستگاه حروف ساز چلنیوم را تحت تأثیر قرار می‌دهد، استفاده از لامپ‌ها و دیودهای رنگی درون حروف است که باعث می‌شود عمق حروف بیشتر شود. در اغلب موارد عمق این تابلوها را حدود ۴ تا ۶ اینچ در نظر می‌گیرند.

خم کردن ورق چلنیوم فلزی راحت‌تر از سایر ورق‌هاست و زمانی که شکل مورد نظر را به خود گرفتند، امکان باز شدن آنها کم است، اما ورق‌های پلاستیکی منعطف هستند و احتمال باز شدن یا تغییر حالت آنها وجود دارد. به‌طورکلی روند کار دستگاه چلنیوم را می‌توان به سه مرحله کلی تقسیم کرد:

  • طراحی حروف چلنیوم: طراحی حروف توسط بخش دیجیتال انجام می‌شود و کاربر می‌تواند حروف الفبای مختلف را به کمک برنامه کامپیوتری راحی کند و عمق و اندازه آن را تعیین کند. درنهایت پس از گرفتن خروجی، آن‌ها را به صورت دستور به قسمت مکانیکی دستگاه می‌فرستد.
  • شکل‌دهی ورق: بخش مکانیکی دستگاه حروف ساز چلنیوم مسئول خم کردن ورق و شکل‌دهی آن است. در این بخش، مطابق با طراحی داده شده به دستگاه، خم‌کاری حروف صورت می‌گیرد و شکل اولیه حروف ساخته می‌شود.
  • قرار دادن لامپ LED: قرار دادن لامپ LED درون حروف و استفاده از لایه آکریلیک بر روی آن آخرین مرحله ساخت حروف چلنیوم است. لامپ‌های LED و همچنین لایه آکریلیک در رنگ‌های مختلفی ساخته می‌شوند و انتخاب رنگ آنها با توجه به سلیقه مشتری و طراحی اطراف تابلو صورت می‌گیرد. بااین‌وجود، اکثر سازندگان ترجیح می‌دهند که از لایه آکریلیک سفیدرنگ یا شفاف استفاده کنند و از این طریق نور تابلو بهتر دیده شود.

حروف چلنیوم استاندارد

همان‌طور که عنوان شد، حروف چلنیوم کانال‌های سه‌بعدی هستند که از آلومینیوم، پلاستیک، پلیمر یا کامپوزیت ساخته می‌شوند و در برابر زنگ زدن و صدمه دیدن مقاوم هستند. ازآنجایی‌که این علائم در معرض شرایط محیطی مانند برف، باران، گردوغبار و خورشید هستند، مقاوم بودن آنها در برابر رطوبت، چربی، مواد نفتی و اسیدها ضروری است و به طول عمر بیشتر آنها می‌انجامد. در دستگاه چلنیوم، این حروف توسط یک روتر و یک برنامه کامپیوتری برش داده می‌شوند و کنترل آن توسط کامپیوتر انجام می‌شود. این قابلیت باعث می‌شود که حروف چلنیوم در هر فونت، شکل و اندازه‌ای ساخته شوند.

هنگامی‌که حروف برش داده می‌شوند، توسط دستگاه چلنیوم خم می‌شوند و به شکل مورد نظر درمی‌آیند. درنهایت قسمت انتهایی حروف به هم متصل می‌شود و محصول نهایی تولید می‌شود. اگرچه بیشتر تولیدکنندگان حروف چلنیوم استفاده از لامپ LED را ترجیح می‌دهند، اما در حالت استاندارد یک لایه آکریلیکی بر روی حروف قرار می‌گیرد و جلوه‌ای رنگی به تابلو می‌دهد.

دستگاه چلنیوم در چه مواردی استفاده می‌شود؟

مهم‌ترین دلیل استفاده از دستگاه چلنیوم به نقش آن در ساخت تابلوهای تبلیغاتی برمی‌گردد. به‌طورکلی حروف چلنیوم می‌توانند به صورت حروف مرتب در یک تابلو، به صورت تک حرف، و به صورت چند حرف جدا ساخته می‌شوند و که هرکدام به شکل مختلفی استفاده می‌شوند. این باعث می‌شود که استفاده از دستگاه حروف ساز چلنیوم فقط محدود به تابلوهای تبلیغاتی نشود و حتی از آنها در طراحی معماری و دکوراسیون نیز بهره برد. در کل، کسب‌وکارها، کلیساها، مدارس و سازمان‌های دولتی و خصوصی جامعه هدف استفاده از حروف چلنیوم هستند تا از این طریق به جذب طرفداران و مشتریان خود کمک کنند. این موارد می‌توانند از قابلیت‌های دستگاه چلنیوم بیشترین بهره را بگیرند و یک راه عالی برای حضور پایدار در جامعه ایجاد کنند.

دستگاه چلنیوم خوب باید چه ویژگی‌های داشته باشد؟

کار با مواد مختلف: با توجه به اینکه اکثر شرکت‌ها مایل‌اند که همه گزینه‌ها را در اختیار داشته باشند و از این طریق پاسخگوی سلایق مختلف باشند، دستگاه چلنیوم با قابلیت کار با موادی مانند فلزات، پلاستیک، پلیمر و کامپوزیت می‌تواند یک انتخاب مناسب باشد.

سرعت عمل مناسب: یکی دیگر از قابلیت‌های دستگاه چلنیوم که تأثیر مستقیم بر سطح درآمد کسب‌وکار دارد، سرعت عمل دستگاه است. بنابراین، هر چه سرعت عمل یک دستگاه و توانایی کار مداوم آن بهتر باشد، یک انتخاب ایده آل محسوب می‌شود.

تعمیر و نگهداری آسان: معمولاً هر دستگاهی در طول فعالیت خود دچار مشکل می‌شود و به نظافت و نگهداری نیاز دارد. هر چه دسترسی به قسمت‌های مختلف یک دستگاه چلنیوم راحت‌تر باشد و تعمیر آن راحت‌تر باشد، برای خریدار بهتر خواهد بود.

گارانتی و خدمات پس از فروش: گارانتی و خدمات پس از فروش گزینه‌هایی هستند که هزینه تعمیر و نگهداری دستگاه چلنیوم را کاهش می‌دهند و می‌توانند اهمیت بسیاری داشته باشند.

حالا، اگر برای خرید دستگاه چلنیوم و استفاده از قابلیت‌های آن آماده‌اید، معطل نکنید و یک دستگاه مناسب برای خود انتخاب کنید. اگر در انتخاب دستگاه با مشکل مواجه هستید و به مشاوره نیاز دارید، با ما در تماس باشید.

کلیدواژه‌ها: دستگاه چلنیوم، دستگاه حروف ساز چلنیوم، حروف چلنیوم، انتخاب دستگاه چلنیوم

آنچه لازم دارید در مورد دستگاه چلنیوم بدانید
لطفا به این مطلب امتیاز بدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *