دستگاه برش لیزر

داشتن بازدهی از دستگاه برش لیزری فلزات 

دستگاه برش لیزری فلزات

گرفتن بازدهی بیشتر از دستگاه برش لیزری فلزات بسیار مهم است و حتی ممکن است در برخی از کارگاه‌ها توجه به مسئله بازدهی بسیار بیشتر از میزان کارکرد دستگاه باشد. در حقیقت، یک شرکت یا یک کارگاه ترجیح می‌دهد که بازدهی دستگاه بسیار بیشتر از چیزی باشد که از طریق عملکرد یا ساعت کاری پرسنل به دست می‌آید. به همین دلیل، بیشترین کارگاه‌ها به دنبال راهکارهای مختلفی برای بالا بردن بازدهی دستگاه خود هستند و ما در این مطلب به سه روش خیلی ساده و معمولی اشاره خواهیم کرد که کمک می‌کند بیشترین بهره وری را از دستگاه برش لیزری فلزات دریافت کنیم.

کسب مهارت کار با دستگاه برش لیزری فلزات

مهارت اپراتور و بازدهی دستگاه برش لیزری فلزات به طور مستقیم با یکدیگر در ارتباط هستند. یک اپراتور ماهر می‌داند که از چه قدرت لیزری استفاده کند، چه موادی برای کار با دستگاه مناسب هستند، و چه شرایطی برای کارکرد دستگاه ایده آل است. بنابراین، اولین کاری که یک اپراتور برای بالا بردن بازدهی دستگاه خود باید انجام دهد این است که مهارت در کار با دستگاه را افزایش داده و همیشه اطلاعات خود را به روز کند.

تنظیم قدرت لیزر و انتخاب شرایط بهینه

گام به دوم در گرفتن بازدهی از دستگاه، ایجاد تناسب بین قدرت لیزر و فلزات مورد برش است. در مورد دستگاههای برش لیزری این قابلیت وجود دارد که اپراتور قدرت لیزر را با توجه به مواد به کار رفته در نمونه تنظیم کند. همچنین اپراتور این امکان را دارد که شرایط بهینه دستگاه را فراهم آورد تا دستگاه در شرایط ایده آل کار خود را انجام دهد. پس با کسب اطلاعات بیشتر در مورد این ویژگی‌ها و قابلیت‌های تیوب لیزر، به راحتی می‌توان دستگاه را از لحاظ بازدهی در سطح بالایی قرار داد.

تعمیر و نگهداری منظم دستگاه

هیچ چیزی به اندازه تعمیر و نگهداری منظم دستگاه نمی‌تواند با طول عمر آن در ارتباط باشد. وقتی که بحث بالابردن طول عمر مفید یک دستگاه مطرح می‌شود، شرکت‌های سازنده به خریداران توصیه می‌کنند که برنامه‌های تعمیر و نگهداری دستگاه برش لیزری فلزات را به شکل منظم و توصیه شده انجام دهند. طبیعتاً هرچه طول عمر مفید یک دستگاه بیشتر باشد و دستگاه در شرایط بهتری کار کند، بازدهی دستگاه بهتر خواهد بود و به روند کسب درآمد کارگاه کمک می‌کند.

همین الان لیست قیمت دستگاههای برش لیزر را دانلود نمایید

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *